برنده اول جایزه  نورپردازی IALD 2018

برنده اول جایزه نورپردازی IALD 2018

نورپردازی موزه ERBACH’S GERMAN IVORY  مفتخر به گرفتن جایزه (IALD(international association of lighting designer در سال 2018 شده است.
ویترین های این موزه به صورت مکعب هایی درخشان است. در این ویترین ها مات کردن براقی ها و روشنایی برجستگی ها با نورپردازی،مجسمه ها  را به طور معجزه آسایی از درون فضایی مه مانند پدیدار می کنند. طراحان نورپرازی از هر بازتابی در شیشه ها چه از منبع درونی چه از منبع داخلی اجتناب کردند، هر منبع نور بیرون ویترون مخفی می ماند و نورپردازی های داخل به صورت متمرکز می باشد.
کابینت ها شامل هودهای کاملا براق بدون هیچ پروفیل گوشه (جاییکه دستگا ههای نورپردازی و سیم ها جاسازی می شود)می باشد.
طراحان گوشه بالایی داخل کابینت را که نقطه کوری است برای جادادن همه عناصر نورپردازی، کابل ها و اتصالات در نظر گرفتند. به دلیل اینکه رنگ نقره نسبت به رنگ سیاه کمتر خودش رانشان می دهد بنابراین لوازم و سیستم ها را گوشه هایاتصالات شیشه ها به طورنامشخصی جاسازی می کنند. داوران تحت تاثیر این نکات ریز قرار گرفتند، به نظر آنها این طراحی در نهایت در خدمت استفاده کننده ها می باشد، کنترل خرده نور و انعکاس بدون شک تمرکز بازدید کننده را جلب می کنند.
برای دسترسی ایمن برای سالخوردگان و معلولان راهرو ها را با نورهای قرمز روشن کدند. همچنین نورپردازی به صورت یک نوار قرمز یک حس تعادل ایجاد میکند و هم باعث هدایت بازدیدکننده ها در نمایشگاه می شود. 
 

برنده جایزه اول نورپردازی IALD

بیشتر بدانید
نورپردازی سقف

نورپردازی سقف

نورپردازی سقف علاوه بر ایجاد روشنایی بیشتر فضا باعث ایجاد جذابیت و زیبایی داخلی نیز میشود. سقف نورپردازی شده با چراغ ها و نوارهای ال ای دی بسیار مدرن و زیبا می باشد، این نوع نورپردازی مدرن برخلاف نورپردازی سنتی فضای زیادی را اشغال نمیکند.

سقف درطراحی فضای داخلی یک عنصر تزیینی منحصر به فرد است وقتی که نوارهای ال ای دی به سقف اضافه می شوند یک فضای زیبا با نور ملایم ایجاد می کنند.
در نورپردازی سقف چراغ ها و نوارها به صورت مخفی کار گذاشته می شود و باعث می شود نور آنها اثر جادویی و مدرنی را برای معماری داخلی ایجاد کند، از مزایای دیگر این نورپردازی اثر سه بعدی آنها بر سقف های مسطح می باشد. برای ایجاد این حالت چراغ ها و نوارهای نورپردازی را به صورت منحنی به طرف دیواره ها یا پنل سقف کار گذاشته شود که با استفاده از رنگ های آبی، قرمز و زرد انجام می شود.
 
 
نورپردازی سقف اتاق
 
 
 
 
 
 
نورپردازی سقف آشپزخانه
 
 
 
 
 

بیشتر بدانید
نورپردازی فروشگاه ها و مراکز خرید

نورپردازی فروشگاه ها و مراکز خرید

یکی از اهداف اصلی در مراکز خرید و فروشگاه ها آن است که با ایجاد جذابیت های مختلف باعث شود مردم مدت زمان بیشتری را در آنجا سپری کنند و خرید بیشتری انجام دهند. نورپردازی نقش بسیار مهمی در ایجاد یک محیط دلپذیر با ویژگی های منحصر به فرد دارد و می تواند کل مجموعه را تحت تاثیر قرار دهد. یکی از نکات مهم در نورپردازی مراکز خرید مصرف انرژی است، طبق تحقیقات انجام شده بیشی از نصف انرژی مصرف شده در مراکز خرید توسط سیستم روشنایی مصرف می شوند. استفاده از نور طبیعی و کنترل هوشمند نور مصنوعی می­تواند تاثیر زیادی در کاهش مصرف انرژی داشته باشد.

 
روشنایی عمومی مراکز خرید باید محیطی گرم و صمیمی و جذاب را ایجاد کند که هم نیاز مشتریان و هم کارکنان مجموعه را تامین کنند همچنین نورپردازی باید با معماری و طراحی داخلی هماهنگ باشد و راهنمای مشتریان در انتخاب مسیر باشد. کانون های توجه باید در نزدیکی فروشگاه ها ایجاد شود تا مشتریان خود به خود به سمت آنها کشیده شوند.
ورودی، راهروهها فضاهای خدماتی مانند رستوران ها و ..و فروشگاهها قسمت های اصلی مراکز تجاری را تشکیل می دهند. ورودی ها باید به طور واضح قابل تشخیص باشند و نورپردازی آنها جذاب باشد و مردم را تحت تاثیر قرار دهد. جهت نورپردازی این قسمتها می توان  هم از چراغ های دکوراتیو یا چراغ های خاص برای مثال با سطوح نورانی بزرگ و هم از افکت های نوری مانند نور رنگی، کنتراست و....استفاده کرد.روشنایی حاصل از سطوح نورانی نور ملایم با سایه های کم ایجاد می کند درحالیکه روشنایی حاصل از نورهای تاکیدی با ایجاد کنتراست های مختلف یک فضای نمایشی به وجود می­آورد.
 
 
راهروها فضاهای ارتباطی بین قسمت های مختلف هستند. نورپردازی راهروها باید روشنایی لازم جهت رفت و آمد، معاشرت مردم با یکدیگر و شناخت محیط اطراف را فراهم کند. نورها نباید روشنایی ویترین فروشگاهها را تحت تاثیر قرار دهد. برای جلوگیری از بازتابش نور در شیشه ویترین ها می توان از چراغ های دارک لایت استفاده کرد. نورپردازی در فودکورت ها و سایر فضاهای مهمان پذیر باید محیطی آرام و لذت بخش ایجاد کند تا مشتریان بتوانند کمی دور از هیاهو در آنها به استراحت بپردازند. برای آنکه مهمانان در این فضاها احساس راحتی کنند و بتوانند از اقامت خود لذت ببرند باید درک درستی از فضای آن داشته باشند. روشن کردن سطوح عمودی به درک بهتر فضا و ابعاد آن کمک می­کند.

بیشتر بدانید
نورپردازی توسط فیبرهای نوری

نورپردازی توسط فیبرهای نوری

نورپردازی توسط فیبرهای  نوری دو دسته اند: یک نوع از فیبرهای نوری که برای انتقال اطلاعات و داده ها استفاده می شود و نوعی دیگر از فیبرهای نوری که برای نورپردازی ساختمان، هتل و مراکز مختلف استفاده می شود.
مشخصات فنی و تکنولوژی بالای  این سیستم نورپردازی این امکان را برای طراحان فراهم می آورد که با بکار گیری از یک منبع نوری نقاط روشن و بیشماری را ایجاد کند این سیستم توسط یک منبع نورانی، شار نوری تولید شده به سطح مشترک رشته های نوری منتقل می گردد این رشته ها به صورت منفرد یا گروهی در کنار هم چیده شده اند.
بر مبنای اصول فیزیکی نور، نورپردازی توسط فیبرهای نوری به دو صورت Side Light , End Light  می­باشد:
  
سیستم نورپردازی فیبر نوری End Light

سیستم نورپردازی فیبرنوری End Light که امروزه به آسمانهای پر ستاره مشهور است ابزار بسیار مناسبی برای استفاده معماران و طراحان داخلی می­باشد. مشخصات فنی و تکنولوژی بالای  این نوع سیستم  این امکان را برای طراحان فراهم می آورد که با بکارگیری از یک منبع نوری نقاط روشن بیشماری را در فواصل مختلف و دلخواه داشته و طرحهای متنوع و رویایی گوناگونی راخلق نمایند.
این سیستم نورپردازی در لابی ساختمانها و هتلها، سالن های پذیرایی، اتاقهای خواب و حتی درمکانهای با رطوبت بالا مثل استخر و سونا نیز بکار گرفته میشود.
 
 برای نصب آن نیاز به سقف کاذب می­باشد، طریقه ی نصب این سیستم به این صورت است که با توجه به متراژ مکان مورد نظر مخزن در وسط آن قرار می گیرند و رشته های نوری به دو قسمت تقسیم می شوند و در بین سقف کاذب قرار می گیرند .تقسیم می شوند و در بین سقف کاذب قرار می گیرند .

 
سیستم نورپردازی فیبر نوری Side Light  

نورپردازی فیبرهای نوری side Light با توجه به تکنولوژی که در ساخت آن بکار گرفته شده است به عنوان ایمن ترین سیستم روشنایی جهت استخر، آبنما و کلیه محیط های مرطوب شناخته شده است.
با این محصول نورپردازی میتوان نوری یکنواخت، زیبا و پیوسته را در پیرامون فضاهای ذکر شده با امکان تغییر رنگ و همچنین کنترل سرعت تعویض رنگها ایجاد نمود.

نورپردازی با چراغهای فیبر نوری

این چراغها از آخرین تکنولوژی روز دنیا بهره مند بوده و به راحتی در بدنه استخر نصب میگردد. با توجه به اینکه منبع نوری این چراغها پروژکتوری میباشد که در خارج از استخر نصب میشود و نور توسط فیبرهای نوری منتقل می گردد لذا هیچگونه جریان الکتریسیته در چراغهای دیواری استخر وجود ندارد.

نورپردازی استخر
 
این سیستم نورپردازی به عنوان ایمن ترین چراغهای روشنایی در نورپردازی استخر با امکان تغییر رنگ، کنترل سرعت تعویض رنگ و با طرحهای مختلف شناخته شده است.
این سیستم با قابلیت نصب بر روی لبه پله در رنگهای مختلف و متنوع و متناسب با رنگ پله، به راحتی با عملکردی ایمن نوری یکنواخت ایجاد می نماید.
پروفیل زیر پله به راحتی در حداقل فضا می تواند در داخل پله نوری یکنواخت ایجاد نماید.
برای نصب آن به طریق سیستم نورپردازی سقف عمل می شود با این توجه که قبل از اینکه کف آخر را اجرا کنند فیبرها را در محل مورد نظر نصب می کنند و بعد کف آخر را اجرا می کنند.
 
 

بیشتر بدانید
آموزش نورپردازی فضاهای بیرونی

آموزش نورپردازی فضاهای بیرونی

 

درنورپردازي فضای بیرون قدرت منبع نوري و نزديكي و دوري نور به اهداف مورد نظر باید توجه شود.
تاريك بودن آسمان در شب به نورپردازي معنا مي دهد همچنین نور بر احساسات انسان نيز تأثير دارد و تماشاي صحنه های نورپردازي براي انسان شادي آوراست،نورپردازي بيروني از فاصله هاي زياد ديده ميشود و چنانكه مناسب به نظر نيايد موجب آشفتگي انسان و تاريكي شب ميگردد پس طراحي مناسب با محيط اطراف ميتواند بر زيبائي محيط تأثير بسزائي داشته باشد. در زیباسازی شهري نورپردازي خيابانها و پاركها و فضاي سبز محوطه اطراف در روشنائي و زيبائي چهره شهر نقش مؤثر دارند.

انواع نورپردازي فضاي بيرون:
نورپردازي يكي از نكات مهم درطراحي منظره ميباشد از نقطه نظر رواني چگونگي حضور نور در محيط نقش بسيار تعيين كننده اي دارد اساساُ نور خلاق است ومی تواند اشیا را زیباتر و گاهی برجسته تر نشان دهد.نورپردازي بيروني به عواملي مانند شدت نور، درجه پخش نور،روش نصب چراغ ها بستگي دارد و آنها را میتوان به دسته هاي مختلف تقسيم كرد مانند:


-1نورپردازي مسير خيابان:
در مسيرهاي چند منظوره مقدار نور و فاصله چراغها نسبت به يكديگر و عرض خيابانها نسبت به نور از جمله مسائلي است كه بايد رعايت شود، این نوع نورپردازی علاوه بر زیبایی می­تواند مسیر عبور را نشان دهد و رفت وآمد را برای افراد و وسایل حمل و نقل آسان نمود.

-2نورپردازي فضاي سبز:

نورپردازي فضاي سبز و داخل گل و گياه كه بصورت توده اي ميباشند طوري بايد درنظر گرفته شود كه بر ويژگيهاي بصري و عمومي تأثير داشته باشد .خيلي از گياهان در روشنائي روز قابل توجه نيستند ولي در شب با نوردادن به آنها جلوه خاص پيدا مي كنند وقابل رویت تر هستند همانگونه که درختان عنصر اصلي در فضاي سبز هستند پس نور دادن به آنها در شب بعنوان سطحي از نور مفهوم خاصي را ايجاد مي كند.

-3نورپردازي زير درختان و سطح زمين:
نورپردازي در زير درختان در محوطه فضاي سبز بسيار جالب توجه است زيرا كه درختان عنصر اصلي فضاي سبز هستند و نوردادن به زير درختان در شب ايجاد مناظر جالبي از سطح نور مي كند و با استفاده از نورهاي رنگي ميتوان شكل محيط را تغيير داد و در سطح زمين در باغ راه ها و پياده روهاي خصوصي بسيار جالب توجه است و با چراغهاي مختلف ميتوان سطح زمين را شب روشن نمود و در اين گونه مسيرها با استفاده از چراغهاي پايه كوتاه ميتوان مناظر جالبي از پوشش هاي گياهي را نيز جلوه داد.


-4نورپردازي آلاچيق و سايبان:

نورپردازي بايد در اين گونه مكانها طوري طراحي شود كه از جنبه هاي روانشناسي ايجاد آرامش و راحتي نمايد . افراد در موقع نشستن و استراحت داراي نور مناسبي باشند بنابراين استفاده از چراغهاي پرنور و نورافكن كه داراي نور زيادي هستند جالب نمي باشد و نبايد در تاريكي هم فرو رفته باشد و جنبه هاي خصوصي افراد نيز حفظ شود بنابراين از نور ملايم و نرم استفاده ميشود و ميتوان ابزارهاي نوري را در لابه لاي پوشش گياهي و يا در بين ديوارها و سقف آلاچيق و سایه بان ها قرار داد.

-5نورپردازي سطح آب:
درنورپردازی آبنما نباید به سطح آب نور مستقيم تابيده شود چون بصورت سطح شيشه و آئينه عمل مي كنند و بازتاب آن جالب بنظر نميرسد ميتوان چراغها را در زير سطح آن يا بصورت غير مستقيم از لابه لاي درختان و گياهان تاباند و يا اگر داراي فواره در سطح آب هست از لابه لاي پودر آب نور را داد ويا ميتوان چراغها را در سطح آب قرار داد.


-6نورپردازي آبنما برگه:
نور در آبنماو برگه طوري طراحي ميشود كه انعكاس نور باعث چشم زدگي نشود بنابراين چراغهاي نوري را در زير آب يا در زير سنگها قرار داده تا انعكاس نور آنها به طور غير مستقيم مورد توجه قرار گيرد و در بعضي مقاطع ميتوان چراغها را در زير پوشش هاي گياهي قرار داد و در جاهايي كه آب آبنماها پودر ميشود قرار دادن چراغ هاي رنگي در زير آنها منظره جالبي ايجاد مي كند.


-7نورپردازي در زمين هاي ورزشي:
در زمين هاي ورزشي نورپردازي طوري انجام مي گيرد كه نور در تمام زاويه ها با شدت تابش زياد صورت پذيرد بنابراين سايه ها نيز نبايد طولاني و دراز شود و زاويه قرار گرفتن نورافكن ها و چراغ طوري طراحي شود كه همديگر را پوشش بدهند و از ايجاد مناطق سايه روشن جلوگيري شود و سطح زمين بازي مانند روز بطور يكنواخت روشن شود. استفاده از زاويه تابش وشدت تابش و طرز قرار گرفتن چراغها و فاصله چراغها مفيد مي باشد.


-8نورپردازي زمين بازي كودكان:

در زمين بازي نورپردازي از دو بعد لحاظ است 1- ايمني چراغهاي نصب شده در زمين بازي 2- تأمين مقدار نور لازم در سطح زمين- بايد روشنائي كافي در سطح زمين باشد و چراغها و نورافكن ها طوري نصب شود كه ايجاد سايه هاي دراز و طولاني ننمايد و مقدار روشنائي بميزان كافي باشدتا ایمنی را برای افراد حاضر در فضا به عمل بیاورد.بیشتر بدانید
مشکلات پیش روی نورپردازی موقت چیست؟

مشکلات پیش روی نورپردازی موقت چیست؟

مشکلات پیش روی نورپردازی موقت چیست؟


مشکلات قبل از اجرا

۱ـ مشکلات مربوط به کانسپت و طرح: از عمده ترین مشکلات طراحی نورپردازی موقت عدم همخوانی ایده و کانسپت با موضوع مناسب است. این مشکل نورپردازی معمولا به دلیل استفاده از الگوهای خارجی که از طریق اینترنت قابل دسترس هستند، در کشور ما حادث می شود از جمله استفاده از اشکال ناهماهنگ با هویت ایرانی اسلامی کشور ماُ استفاده از رنگ های نامتعارف و ناهمخوان با مناسبت و ...


۲ـ عدم قابلیت اجرایی : گاهی برخی از طرح های نورپردازی در مرحله عمل به نقطه ای می رسد که امکان اجرای دقیق یا موفق و کامل آن وجود ندارد. از جمله دلایل عدم قابلیت اجرا در طرح می توان به عدم تناسب با مناسبت خاص، نبود امکانات اجرایی مورد نیاز و تنگنای زمان اشاره کرد.


۳ـ  طراحی ناصحیح: در فاز طراحی نورپردازی ممکن است در مواردی کم توجهی صورت گیرد که معضلات اصلی آن پس از اجرا بروز کند.


۴ـ خیرگی: اگر مقدار روشنایی یا تفاوت درخشندگی در نورپردازی از حد مشخصی بیشتر شود، خیرگی چشم عارض می شود. خیرگی تحت تاثیر نوری درخشان یا تضادی که با ادراک بصری محیط تداخل و تزاحم داشته باشد پدید می آید. نورپردازی نباید موجب خیرگی و چشم زدگی شهروندان و رانندگان شود در غیر این صورت نه تنها محیطی سرزنده و زیبا به وجود نمی آید بلکه محیط غیرجذاب و نامطلوبی ایجاد می شود.


۵ـ مکان یابی ناصحیح تجهیزات نورپردازی موقت: جانمایی تجهیزات نورپردازی در مکان نامناسب است که مشکلات فراوانی را برای مردم ایجاد می کند. مواردی که در مکان یابی ها باید مورد توجه قرار گیرد شامل ارتفاع صحیح نصبُ مکان ایمنی قرارگیری تجهیزات.


۶ـ عدم توجه به میزان مصرف انرژی: از طریق استفاده از تجهیزات و فن آوری های نورپردازی نوین، منابع جدید نورپردازی و دستگاهای نورافکن که در آن ها نور کافی با کمترین میزان مصرف انرژی تولید شده و قابل کنترل با سیستم های هوشمند هستند، می توان مصرف انرژی را تا ۸۰ درصد کاهش داد.


مشکلات حین اجرا

۱ـ محدودیت زمان: اقدامات مناسبتی شهری در مدت خیلی کم و در وسعت بسیار زیاد باید اجرا شوند.


۲ـ تهیه انشعاب برق


۳ـ بسته شدن برخی مسیرها: برخی از مسیرها به دلیل استقرار بالابر جهت نصب تجهیزات نوری ممکن است به صورت موقت بسته شوند.


۴ـ خطرات جانی: امکان سقوط تجهیزات و خطر برق گرفتگی در صورت اجرای غیر استاندارد وجود دارد.


۵ـ کمبود امکانات اجرایی: عدم وجود امکانات مناسب برای نصب و راه اندازی تجهیزات نوری موقت به طور مثال ارتفاع پایین مکان هایی که قابلیت نصب تجهیزات نورپردازی موقت را دارند.


مشکلات پس از اجرا

۱ـ عدم مدیریت صحیح در نگهداری از تجهیزات و المان های آذین بندی نوری


۲ـ آلودگی و اغتشاش بصری و منظر روز: آنچه که در مشاهده زیبایی های شبانه شهرها، در ساعات روز آزاردهنده و نازیبا می شود و منجر به آلودگی های بصری می گردد باید مورد توجه طراحان و متخصصان نورپردازی قرار گیرد.


۳ـ سرقت یا خرابکاری: همواره احتمال سرقت و یا تخریب عناصر مستقر در فضای در فضای شهری وجود دارد، بر این اساس پیشنهاد می شود حتی الامکان تجهیزات مربوطه از دسترس افراد به دور باشند.


۴ـ برخورد وسایل نقلیه با تجهیزات: احتمال برخورد وسایل نقلیه با تجهیزات نورپردازی در ارتفاع غیرمجاز منجر به آسیب دیدگی و یا تخریب آن ها می شود.


۵ـ عدم استحکام تجهیزات: عدم مقاوت و استحکام تجهیزات و المان های نورپردازی در برابر باد، طوفان و .... منجر به تخریب تجهیزات، شکسته شدن، سقوط و ... می شود.

۶ـ تعمیرات: تخریب شدن تجهیزات و تعمیر آن ها که بنا به دلایل مختلف از جمله کیفیت پایین، آسیب دیده اند، در شرایط سخت خود معضلی دیگر به شمار می آید.

 

بیشتر بدانید
روش های نورپردازی موقت نماها و جداره های فضاهای شهری

روش های نورپردازی موقت نماها و جداره های فضاهای شهری

 

 

روش های نورپردازی موقت نماها و جداره های فضاهای شهری

  

 

نورپردازی نما و جداره های فضاهای شهری از راه های مختلفی انجام می گیرد:

نورپردازی سطحی: یکی از روش های آذین بندی نوری در مناسبت ها نورپردازی سطوح نمای ساختمان است. در این روش نور از بخش های مختلف نما بالا، پایین و یا از فواصل مختلف روی نما تابیده می شود. باید در نظر داشت که ساختمان هایی قابلیت این نوع نورپردازی را دارند که فضای باز جهت دیده شده برای مردم داشته باشند.


 نورپردازی خطی

بیشتر بدانید
مفهوم نورپردازی موقت و اهمیت و ضرورت

مفهوم نورپردازی موقت و اهمیت و ضرورت


     نورپردازی شهری ابعاد و حوزه ­های متنوع و وسیعی دارد، یکی از این حوزه ­ها، نورپردازی موقت است. این نوع نورپردازی، برای رویدادهای خاص، مناسبت­ها و جشن­ها مورد استفاده قرار می­گیرد که هدف اصلی آن ایجاد یک فضای منحصر به فرد و به یادماندنی در هنگام شب است.

     تأکید بر موقتی بودن چراغانی­ ها به این دلیل است که رها کردن ابزار و تجهیزات این امر، برای مدت طولانی و بلا استفاده ماندن روی نماها یا نقاط دیگر در سطح شهر که معمولاً به صورتی فرسوده و آلوده در روز قابل روئت هستند، در منظر روزانه شهر اغتشاش بصری ایجاد می­کند. این مورد در طولانی مدت منجر به تخریب و یا فرسوده شدن تجهیزات نورپردازی موقت شده که باعث غیرقابل استفاده شدن آن­ها می­شود.


 

بیشتر بدانید
پنج روش نورپردازی که در لابی هتل می توانید استفاده کنید.

پنج روش نورپردازی که در لابی هتل می توانید استفاده کنید.

 

 
پنج روش نورپردازی که در لابی هتل می توانید استفاده کنید.
آیا شما تمایل دارید که لابی هتلتان را به روز کنید تا افراد از آمدن به آنجا لذت ببرند و در آنجا اقامت گزینند، آیا شما می خواهید مطمئن شوید که لابی هتل شما بهترین خواهد شد؟ ما می خواهیم 5 روش نورپردازی هتل را با شما درمیان بگذاریم تا شما بتوانید بیشترین استفاده را از آن داشته باشید.
1-   دقت کنید که نور ظریف به نظر برسد:
شما در تلاش هستید تا احساس خوبی را در دیگران به وجود آورید حتی قبل از اینکه افراد به اتاق خود بروند در لابی هتل با چراغ های ظریف احساس خوبیی داشته باشند. شما می توانید به راحتی مردم را تحت تاثیر قرار دهید و آنچه را که آنان نیاز دارند تا احساس راحتی در آنان به وجود بیاید را به آنان بدهید.
2-   اجازه دهید نورپردازی جو خانگی و دوستانه به وجود آورد:
حتی اگر نورپردازی ظریف باشد شما در تلاش هستید نورپردازی جو دوستانه به وجود آورد. تا لحظه ای که شخصی وارد شود احساس راحتی کند.
3-   پول خود را سرمایه گذاری کنید تا مطمئن شوید که نورپردازی شما موثر و کارآمد است:
افراد زیادی هستند که به لابی هتل می آیند و ترجیح می دهند در جایی باشند که انرژی کارآمد داشته باشد و این روش توجه کسانی که حافظان محیط زیستت هستند را جلب می کند. در واقع شما پول زیادی را صرفه جویی خواهید کرد و این یک موقعیت برد- برد است برای تمام کسانی که در لابی هتل هستند و از لابی استفاده می کنند.
4-   از لامپ های فلورسنت استفاده نکنید:
بسیاری از مردم با دیدن لامپ های فلورسنت به یاد مکان های سرد، مدرسه و محل کار می افتند و به این ترتیب شما مردم را دور می کنید.
5-   اطمینان یابید که نورپردازی شما منحصر به فرد است:
شما می توانید  انواع مختلف سبک های نورپردازی را بیابید و تلاش کنید توجه تمام کسانی که به لابی هتل می آیند جلب کنید.

بیشتر بدانید
استفاده از نورپردازی در فضای باز برای ایجاد یک واحد شهری

استفاده از نورپردازی در فضای باز برای ایجاد یک واحد شهری

 
موضوع فضای سبز شهری همواره از بحث های جذاب است. بسیار لذت بخش است که ما به کوچکترین فضای خصوصی در محیط باز دسترسی پیدا کنیم و این فضا در شهر شلوغ ما می تواند، به مکانی برای آرامش و صلح تبدیل شود.
 
 

 
 
سه عامل اساسی:
زمانی که یک واحد شهری به وجود می آید در بیشتر مواقع یک سوال بدون جواب وجود دارد و آن این است که چگونه آن جا را روشن کنیم . در مورد نورپردازی در فضای باز به ویژه فضاهای کوچکتر شهری سه قانون اصلی وجود دارد.
·        تمرکز بر صمیمیت و نور محیط
·        ایجاد نقطه کانونی
·        ساده نگهداشتن فضا
 

بیشتر بدانید
قبلی بعدی
بالا